Władze Powiatu Gliwickiego
Zarząd Powiatu Gliwickiego kadencji 2024-2029
Prezydium Rady Powiatu Gliwickiego kadencji 2024-2029
Radni Rady Powiatu Gliwickiego kadencji 2024-2029
Wykaz radnych Rady Powiatu Gliwickiego według okręgów wyborczych
Okręg wyborczy nr 1 obejmujący obszar Gminy Miasta Knurów
- Ostalecki Adam – KW Prawo i Sprawiedliwość
- Sobierajski Adam – KW Prawo i Sprawiedliwość
- Puchalski Dawid – KKW Koalicja Obywatelska
- Rams Dawid – KKW Koalicja Obywatelska
- Stolarek Krzysztof – KKW Koalicja Obywatelska
- Jurczyga Ewa – KWW Wspólnie dla Gminy i Powiatu
- Sobierajski Grzegorz – KWW Wspólnie dla Gminy i Powiatu
Okręg wyborczy nr 2 obejmujący obszar Gminy Miasta Pyskowice
- Urbańska Krystyna – KW Prawo i Sprawiedliwość
- Awramienko Jacek – KKW Koalicja Obywatelska
- Antosik Beata – KWW Wspólnie dla Gminy i Powiatu
- Bryła Paweł – KWW Wspólnie dla Gminy i Powiatu
Okręg wyborczy nr 3 obejmujący obszar Gminy Gierałtowice i Gminy Pilchowice
- Gonciarz Jarosław – KW Prawo i Sprawiedliwość
- Fiegler Patrycja – KKW Koalicja Obywatelska
- Konwerski Piotr – KKW Koalicja Obywatelska
- Mosiądz-Kramorz Agata – KWW Wspólnie dla Gminy i Powiatu
- Dolata Tomasz – KWW Wspólnie dla Gminy i Powiatu
Okręg wyborczy nr 4 obejmujący obszarGminy Rudziniec i Gminy Sośnicowice
- Waliczek Ewa – KW Prawo i Sprawiedliwość
- Szymońska Teresa – KKW Koalicja Obywatelska
- Hosz Andrzej – KWW Wspólnie dla Gminy i Powiatu
- Frejno Andrzej – KWW Przyszłość Ziemi Gliwickiej
Okręg wyborczy nr 5 obejmujący obszar Gminy Toszek i Gminy Wielowieś
- Matuszewski Łukasz – KKW Koalicja Obywatelska
- Skowronek Ginter – KWW Wspólnie dla Gminy i Powiatu
- Wojtowicz Adam – KWW Przyszłość Ziemi Gliwickiej
Komisje Rady Powiatu Gliwickiego
Komisja Rewizyjna
Komisja Skarg, Wniosków i Petycji
Komisja Budżetu i Finansów
Komisja Oświaty, Kultury i Sportu
Komisja Gospodarki i Środowiska
Komisja Zdrowia i Wsparcia Rodziny
Kluby Radnych
Klub radnych Wspólnie dla Gminy i Powiatu
1. Ginter Skowronek - Przewodnicząca Klubu;
2. Beata Antosik;
3. Agata Mosiądz-Kramorz;
4. Ewa Jurczyga;
5. Paweł Bryła;
6. Tomasz Dolata;
7. Grzegorz Sobierajski;
8. Andrzej Hosz.
Klub radnych Koalicja Obywatelska
1. Dawid Puchalski - Przewodniczący Klubu;
2. Dawid Rams;
3. Jacek Awramienko;
4. Łukasz Matuszewski;
5. Teresa Szymońska;
6. Patrycja Fiegler;
7. Krzysztof Stolarek;
8. Piotr Konwerski.
Klub radnych Prawo i Sprawiedliwość
1. Jarosław Gonciarz - Przewodniczący Klubu;
2. Krystyna Urbańska;
3. Ewa Waliczek;
4. Adam Sobierajski;
5. Adam Ostalecki.