• Klawisze dostępności
    Wersja kontrastowa:
    Wyszukiwarka:
    Alt
    * Na Macu zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)
  • Mapa witryny
  • Migowy
  • Klawisze dostępności
    Mapa witryny:
    Wersja tekstowa:
    Wersja kontrastowa:
    Wyszukiwarka:
    Alt
    * Na Macu zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)
  • Mapa witryny
ul. Zygmunta Starego 17, Gliwice ,

6.05.2024

25 lat działalności Starostwa Powiatowego w Gliwicach to historie ludzi, którzy od ćwierć wieku tworzyli i tworzą miejsce, które z racji funkcji wpływa na losy mieszkańców Powiatu.

Jednym z członków pierwszego, 4-osobowego Zarządu Powiatu w trakcie I kadencji Rady Powiatu, była radna Krystyna Szumilas, która sprawowała tę funkcję do 29 listopada 2001 roku, gdy została posłem na Sejm IV kadencji, pełniąc tę funkcję nieprzerwanie do tej pory.

„Dla mnie to było zawsze ważne, żeby podnosząc rękę za uchwałą, czy głosując za jakimś rozwiązaniem myśleć o tym co to przyniesie mieszkańcom, w jaki sposób ulepszy ich życie, da im więcej przestrzeni,  wolności, swobody i takiego ludzkiego podejścia do życia.”

Rozmowę nagrano 10 listopada 2023 roku