telefony alarmowe
A A A
Informujemy, że Starostwo 25 kwietnia będzie czynne od 7.30 do 15.30, a 2 maja - nieczynne.

Aktualności

Gminy otrzymają dotacje na kampanie dotyczące gospodarki odpadami

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach rozstrzygnął II edycję Konkursu na realizację kampanii informacyjno–edukacyjnych dotyczących gospodarki odpadami na terenie gmin. Wśród laureatów konkursu znalazły się dwie gminy z terenu powiatu gliwickiego.

więcej >>
Otwarte dni PTTK

Oddział PTTK Ziemi Gliwickiej zaprasza 27 września na Otwarte Drzwi Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.

więcej >>
Z nurtem historii w Marinie

20 września Stowarzyszenie Marin Odrzańskich wraz z Mariną Gliwice zapraszają na imprezę plenerową „Z nurtem historii”. Odbędzie się ona w Marinie Gliwice na ul. Portowej 28 (na terenie Portu Gliwice SCL S.A.).

więcej >>
Rowerem przez powiat

Od pałacu w Pławniowicach do zamku w Toszku wiodła trasa III Rajdu Rowerowego po Powiecie Gliwickim, zorganizowanego 13 września.

więcej >>
Pożegnaliśmy ks. Stefana Gruszkę

11 września na cmentarzu przy ul. 1 Maja w Knurowie pochowany został ks. Stefan Gruszka – nieodżałowany duszpasterz, wieloletni emerytowany proboszcz parafii pw. św. Antoniego i św. Barbary w Krywałdzie, znany dobrze m.in. pacjentom szpitala w Knurowie oraz mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej „Zameczek” w Kuźni Nieborowskiej, laureat nagrody „Bene Meritus” przyznawanej przez Powiat Gliwickiej.

więcej >>
1-5 z 3161 Następna strona >>