25.06.2022

W sobotę, 25 czerwca w pyskowickim szpitalu odbyły się dni otwarte sali porodowej i oddziału położniczego. Wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem przyszłych rodziców, którzy licznie uczestniczyli w „Białej Sobocie z Pyskowicką Porodówką”. Zainteresowani tematem porodu mieli możliwość wysłuchania bardzo ciekawych, a przy tym niezwykle przydatnych wykładów o badaniach prenatalnych, pierwszych symptomach porodu, pielęgnacji po porodzie czy tez kąpieli noworodka. Co więcej, każdy, kto przybył na dni otwarte mógł sam wykąpać „dziecko”, co z pewnością było istotnym doświadczeniem, które wkrótce stanie się codziennością. Ponadto przyszli rodzice zwiedzali trakt porodowy i oddział noworodkowy, zaś ciężarne miały możliwość zmierzenia miednicy, ciśnienia i poziomu cukru oraz wysłuchania tętna płodu. Sporym zainteresowaniem cieszył się także wykład dotyczący coraz bardziej popularnego sposobu noszenia dziecka, czyli chusto-noszenia. Istotnym punktem w perspektywie nadchodzącego porodu była możliwość porozmawiania z przesympatycznymi położnymi, pielęgniarkami z oddziału noworodków, a także lekarzami, którzy chętnie odpowiadali na pytania przybyłych gości rozwiewając przy tym wszelkie wątpliwości. Nie zapominano także o najmłodszych, dla których przygotowane były balony, banki mydlane czy kolorowanki. Na koniec wśród uczestników rozlosowano upominki, które dodatkowo „osłodziły” dzień. Wszyscy obecni zgodnie stwierdzili, ze takie wydarzenia jak „Biała Sobota z Pyskowicką Porodówką” są wyjątkowo wartościowe i w przyjemny sposób pomagają przygotować się rodzicom do najważniejszej roli ich życia. Organizatorom tego wspaniałego przedsięwzięcia serdecznie gratulujemy!