2.05.2022

Podczas jubileuszowego 30. Biegu Powiatu Mittelsachen, jaki odbył się 30 kwietnia 2022 roku w Lichtenau w naszym partnerskim Powiecie Mittelsachen, sztafeta młodzieżowa, w skład której weszli uczniowie szkół średnich powiatu gliwickiego: Szymon Kowalczyk, Piotr Klimas, Daniel Palarz i Mateusz Godziejewicz zajęła 3. miejsce w swojej kategorii. Tym samym nasz Powiat Gliwicki znalazł się na podium! Całkiem nieźle poszło także sztafecie dorosłych, która reprezentowała nasz powiat, bowiem znalazła się w połowie stawki na 120 sztafet, jakie wzięły udział w biegu.

Wraz z biegaczami w Powiecie Mittelsachen z trzydniową wizytą przebywali m.in. Waldemar Dombek, starosta gliwicki, Maria Owczarzak-Siejko, skarbnik Powiatu Gliwickiego i Stanisław Rudzki, radny Rady Powiatu Gliwickiego oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Gliwicach. Reprezentanci Powiatu Gliwickiego mieli również okazję odwiedzić kilka ciekawych miejsc w naszym partnerskim powiecie i spotkać się m.in. z Matthiasem Dammem, starostą Powiatu Mittelsachsen.