8.08.2022

75 lat – tyle właśnie funkcjonuje już wielowiejski klub sportowy „Tęcza”. Z tej wyjątkowej okazji w miniony weekend na boisku sportowym w Wielowsi odbyła się dwudniowa uroczystość, celebrująca jubileusz działalności klubu.

Impreza rozpoczęła się w sobotę o godzinie 12:00  organizowaną przez Śląski Związek Piłki Nożnej „Talentiadą” dla młodych sportowców w ramach Akcji „Lato”, której partnerem jest Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.,
a sam projekt dofinansowany został przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Pomimo iż deszczowa pogoda na starcie próbowała pokrzyżować plany organizatorów,  to wraz z ustaniem opadów, na murawie boiska zjawiło się wielu adeptów piłki nożnej, którzy mierzyli się ze sobą w licznych konkurencjach sprawnościowych. Uczestnicy „talentiady” wyróżniający się szczególnymi umiejętnościami, zostali nagrodzeni specjalnymi zestawami fantów, które osobiście zostały im wręczone przez wiceprezesa Śląskiego Związki Piłki Nożnej, a zarazem prezesa Podokręgu Zabrze Jarosława Brysia oraz członka Zarządu Śląskiego Związku Piłki Nożnej, a jednocześnie wiceprezesa Podokręgu Zabrze Tomasza Kulczyckiego. Dla pozostałych uczestników akcji, a także dla reszty milusińskich gości, biorących udział w zajęciach organizowanych równolegle w tzw. „Strefie Rozrywki”, również czekały słodkie upominki.

Następnie o godzinie 15:00 miejsce miała część oficjalna jubileuszu, podczas której doszło do uhonorowania najbardziej zasłużonych działaczy klubu z Wielowsi. Wśród wielu wręczonych odznaczeń, pamiątkową tablicę z gratulacjami dla wszystkich działaczy, trenerów oraz zawodników, w imieniu całego Samorządu Powiatu Gliwickiego, wręczył na ręce prezesa LKS „Tęcza.” Wielowieś, Aleksandra Latoski, wicestarosta gliwicki – Adam Wojtowicz.

Po zakończeniu części oficjalnej, nastał czas festynu, podczas którego zaprezentowano szereg atrakcji, takich jak: występ Dawida Krzyżowskiego – mistrza Polski w freestyle footballu, licytację, podczas której można było wywalczyć, np. koszulkę Lukasa Podolskiego z Górnika Zabrze z autografami całej drużyny, a także inne występy artystyczne oraz obowiązkowa wieczorna zabawa taneczna.

Drugi dzień obchodów jubileuszu zainicjował turniej piłkarski „ Sport + Zdrowie = Las”, objęty patronatem Lasów Państwowych. Gwoździem programu był z kolei mecz 1 kolejki Jatta Puchar Polski, pomiędzy LKS „Tęczą”, a „Naprzód” Świbie, w którym to ci pierwsi wyszli zwycięsko wynikiem 4:0.