23.06.2022

Dzisiaj, 23 czerwca 2022, na Zamku w Toszku odbyło się jedno z sześciu spotkań zorganizowanych przez Knurowski Uniwersytet Trzeciego Wieku w ramach projektu „Radość pędzlem malowana”. W pierwszej kolejności na Sali Rycerskiej toszeckiego Zamku odbyły się zajęcia edukacyjne prowadzone przez Urszulę Kędzior, która zaprezentowała między innymi interesujące dzieła powstałe podczas zajęć sekcji malarskiej Knurowskiego UTW. Po części edukacyjnej, uczestnicy wzięli udział w plenerze malarskim na dziedzińcu zamku, gdzie malowali swoje dzieła z natury. Barbara Bąk, koordynatorka projektu, była bardzo zadowolona z przebiegu spotkania i pogody, która wyjątkowo dopisała, dzięki czemu powstały fantastyczne obrazy, pełne blasku słońca. Warto dodać, że było to już czwarte spotkanie w ramach projektu „Radość pędzlem malowana”, bowiem w maju i czerwcu odbyły się zajęcia w Knurowie, Pyskowicach i Sośnicowicach, zaś przed nami jeszcze kolejne dwa, które odbędą się w Pilchowicach i Gierałtowicach na przełomie września i października, o czym z pewnością będziemy Państwa informować! Organizatorom gratulujemy fantastycznego przedsięwzięcia, a uczestnikom życzymy niezmiennej radości z pracy na zajęciach!

Na zadanie została udzielona dotacja ze środków Powiatu Gliwickiego.