7.12.2022

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas…

To moment, kiedy możemy się zatrzymać i oddać głębokiej refleksji. To czas życzeń, miłości i radości, którą dzielimy się z innymi. 4 grudnia tę niezwykłą atmosferę dało się odczuć w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Poniszowicach podczas Świątecznego Kiermaszu, który w tym roku połączony był z oficjalnym otwarciem nowo wybudowanego skrzydła szkoły.

Kiermasz mógł się odbyć dzięki wielkiemu zaangażowaniu: dyrekcji, rodziców, uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i sponsorów. Przerodził się w przedsięwzięcie, którego celem było nie tylko pozyskanie środków finansowych, ale przede wszystkim integracja lokalnej społeczności. Otulający wszystko aromat domowych pierników, świerkowych gałązek i cynamonowych serduszek przyciągnął prawdziwe tłumy. Licznie pojawili się też goście, wśród których byli m.in.: poseł na Sejm RP, Jarosław Gonciarz, radny Sejmiku Województwa Śląskiego, Bartłomiej Kowalski, radny Rady Powiatu Gliwickiego, Andrzej Frejno, wójt Gminy Rudziniec, Krzysztof Obrzut, przewodniczący Rady Gminy Rudziniec, Andrzej Szołtysik, wiceprzewodnicząca Rady Gminy Rudziniec, Ewa Sztyrc, ks. Jan Palus, proboszcz poniszowickiej parafii, dyrektor Szpitala w Toszku, Erwin Janysek, przewodnicząca Rady Rodziców, Krystyna Czyżowicz.

A wydarzenie uwiecznił fotograf, Marcin Witkowski.