28.06.2022

24 czerwca br. na Placu Piłsudskiego w Gliwicach odbył się uroczysty apel Hufca ZHP Ziemi Gliwickiej z okazji zakończenia roku harcerskiego 2021/2022, w którym udział wzięło ok. 250 harcerzy z Gliwic i powiatu gliwickiego!

Podczas uroczystości zuchy, harcerze oraz instruktorzy, przynależący do Hufca ZHP Ziemi Gliwickiej podsumowali rok, jak również odznaczyli najbardziej zasłużone w ostatnim czasie osoby. Odznakę "Za Zasługi dla Hufca Ziemi Gliwickiej" w stopniu brązowym otrzymali: phm. Zofia Młotkowska, pwd. Przemysław Gołasz i pwd. Dariusz Janik, zaś listy gratulacyjne, napisane przez Komendanta Hufca ZHP Ziemi Gliwickiej – hm. Patryka Rempałę – trafiły do rąk: pwd. Macieja Henkela, dh. Jagody Dziewońskiej, dh. Darii Kasprzyk i dh. Katarzyny Pieleckiej.

Po zakończonym apelu, każdy z uczestników wydarzenia poczęstowany został słodkim posiłkiem, który dodatkowo umilił fakt rozpoczęcia sezonu wakacyjnego!