20.09.2022

Z dniem 17 września weszły w życie kolejne zmiany w przepisach obowiązujących kierowców, których celem jest poprawna bezpieczeństwa na drogach. Zmiany dotyczą między innymi ilości punktów karnych nakładanych za poszczególne wykroczenia, a także zmiany sposoby ich kasowania – od teraz punkty będą widniały na koncie kierowców przez dwa lata od zapłacenia mandatu. W zaostrzonym prawie wyszczególniono 21 wykroczeń, za które można otrzymać jednorazowo aż 15 punktów karnych. m.in. nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych albo wchodzącemu na przejście,  niezastosowanie się do sygnałów świetlnych czy przekroczenie dozwolonej prędkości o 70 km/h. Ponadto pojawiły się także nowe przepisy dotyczące tzw. recydywy. Oznacza to grzywnę w postaci podwójnej stawki mandatu za popełnienie tego samego wykroczenia w ciągu dwóch lat. Nowe przepisy budzą wiele różnych emocji, ale pamiętajmy, że to właśnie od nas zależy czy dotkną nas bezpośrednio! Prowadźmy nasze samochody mądrze!