Dofinansowanie wynagrodzeń pracowników jednostek organizacyjnych pomocy społecznej ze środków budżetu państwa

Dofinansowanie ze środków budżetu państwa

Nazwa Programu: Dofinansowanie wynagrodzeń pracowników jednostek organizacyjnych pomocy społecznej w postaci dodatku motywacyjnego na lata 2024–2027

Nazwa zadania: Dofinansowanie zadania polegającego na wypłacie od 1 lipca 2024 r. do 31 grudnia 2027 r. dodatku motywacyjnego w wysokości do 1 000 zł brutto miesięcznie oraz na pokrycie kosztów składek od tego dodatku pracownikom zatrudnionym na umowę o pracę.

Całkowita wartość zadania: 2.312.201,00 zł

Dofinansowanie: 2.312.201,00 zł

Cel programu: Dofinansowanie wynagrodzeń pracowników jednostek organizacyjnych pomocy społecznej w postaci dodatku motywacyjnego na lata 2024–2027.

Cel szczegółowy programu: Celem przyznania środków jest wparcie kadr pomocy społecznej poprzez dofinansowanie wynagrodzeń pracownikom zatrudnionym w jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej, o których mowa w programie, realizujących zadania z zakresu pomocy społecznej, w postaci dodatku motywacyjnego wraz z kosztami składek od tego dodatku.

Grupa docelowa zadania: Osoby zatrudnione na umowę o pracę w jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej, o których mowa w art. 6 pkt 5 ustawy o pomocy społecznej, prowadzonych przez jednostki samorządu terytorialnego lub na ich zlecenie, o których mowa w części III programu.