Program ,,Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej" - edycja 2021

Program „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2021

Dofinansowanie: 165 240,00 zł

Termin realizacji: 20.05.2021 – 31.12.2021

Cel programu: Pomoc osobom niepełnosprawnym w wykonywaniu codziennych czynności oraz stymulowanie do podejmowania aktywności i umożliwienie realizowania prawa do niezależnego życia.

Zadania realizowane w ramach programu: pomoc w wyjściu, powrocie oraz dojazdach w wybrane przez uczestnika Programu miejsce, dojazdach na rehabilitację i zajęcia terapeutyczne, pomoc w zakupach z zastrzeżeniem aktywnego udziału uczestnika Programu przy ich realizacji, załatwieniu spraw urzędowych, nawiązaniu kontaktu z różnego rodzaju organizacjami, korzystaniu z dóbr kultury (tj. muzeum, teatr, kino, wystawy itp.) oraz wykonywaniu czynności dnia codziennego.

Grupy docelowe: program adresowany jest dla:
- dzieci do 16 roku życia z orzeczeniem niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami: konieczności stałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znaczenie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji
- osób niepełnosprawnych, posiadających orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności albo orzeczenie równoważne do wyżej wymienionych.

Efekty: polepszenie funkcjonowania osób niepełnosprawnych w życiu społecznym