Przebudowa i remont drogi powiatowej Nr 2909S ul. Zabrska w Paniówkach

Dofinansowanie ze Środków Państwowego Funduszu Celowego
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Zadanie „Przebudowa i remont drogi powiatowej NR 2909S ul. Zabrska w Paniówkach”
Kwota dofinansowania: 925 000 zł
Całkowita wartość inwestycji: 1 850 000 zł

Nabór wniosków
Nabór wniosków o dofinansowanie na rok 2021 został ogłoszono 10 lipca 2020 roku, następnie trwała weryfikacja złożonych wniosków. Po przejściu weryfikacji inwestycja została zakwalifikowana przez Wojewodę Śląskiego lista zadań do dofinansowania.
W związku z powyższym 21 kwietnia 2021 Prezes Rady Ministrów zatwierdził listę zadań powiatowych oraz gminnych objętych dofinansowaniem. Dofinansowanie zadania wynosi 50% kosztów zakwalifikowanych do rozliczenia ze środków Funduszu.

Planowany termin realizacji inwestycji
Inwestycja realizowana będzie realizowana od maja 2021 – października 2021

Wartość inwestycji
Planowana wartość inwestycji zgodnie z wnioskiem o dofinansowanie wynosi 1 850 000 zł

Cel projektu:
Podstawowym celem zadania jest remont i przebudowa drogi powiatowej nr 2909S ul. Zabrska w Paniówkach, która skutkować będzie podniesieniem poziomu bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego w szczególności pieszych jak również poprawę stanu technicznego nawierzchni. Piesi poruszający się w obszarze terenu zabudowanego będą mogli przemieszczać się po nowo wybudowanym oraz wyremontowanym chodniku. Ponadto w celu poprawy komfortu i bezpieczeństwa na drodze powiatowej zostanie wyznaczone przejście dla pieszych.

Zakres prac:
Przedmiotem wniosku jest remont odcinka drogi powiatowej Nr 2909S na terenie sołectwa Paniówki na odcinku o długości 1445 mb (bez ingerencji w obszar skrzyżowania). Celem jest podniesienie paramentów technicznych omawianej drogi powiatowej poprzez budowę chodnika, budowę kanalizacji deszczowej oraz remont nawierzchni oraz pobocza.