Nagroda w 2007 roku w kategorii inna jednostka

Chór Kameralny „Slavica Musa” z Knurowa

Został powołany w 1990 roku. Przez 16 lat dyrygentem i kierownikiem artystycznym chóru była Stefania Kopeć. Zespół ma na swoim koncie występy na różnych przeglądach, konkursach i festiwalach, gdzie zdobywał liczne nagrody i wyróżnienia. Do najważniejszych osiągnięć należy zaliczyć: I nagrodę na Festiwalu Polskiej Pieśni Chóralnej, I miejsce na Festiwalu Silesia Cantas, I miejsce na Festiwalu Muzyki Sakralnej, II miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni o Morzu, I nagroda Cum Laude na Europejskim Festiwalu Młodych /Belgia/ i II nagroda na Międzynarodowym Konkursie Chóralnym im. B. Smetany /Czechy/. Zespół jest inicjatorem i organizatorem Dni Muzyki Chóralnej, które organizowane są cyklicznie w Knurowie od 1992 roku i zawsze gromadzą miłośników muzyki chóralnej z całego regionu.