Nagroda w 2018 roku w kategorii zbiorowej

„Stowarzyszenie Ludzie Miasta” z Pyskowic integruje, aktywizuje i edukuje mieszkańców, organizuje szereg akcji społecznych, charytatywnych oraz kulturalnych na rzecz gminy i powiatu.

Stowarzyszenie zostało założone w 2012 r. i od początku swej działalności aktywizuje mieszkańców, włączając ich w swe akcje i wciąż nowe przedsięwzięcia.

Wśród jego działań są m.in. Ogólnopolskie Spotkania Taneczne „Pląsy Dramy”, warsztaty artystyczne, Klub MAMczas, Wyprzedaże Garażowe, „Zamieniady”, bale karnawałowe dla dzieci z rodzicami, sadzenie krokusów w miejskich parkach, wystawy, rajdy historyczne po Pyskowicach i okolicy, Bieg Rodzin, Pyskowicki Dzień Zwierzaka czy liczne zbiórki i akcje charytatywne.

Stowarzyszenie pozyskuje również dotacje z różnych źródeł, przeznaczając je na akcje, szkolenia, warsztaty i konkursy dla mieszkańców.

Jego członkowie „zarażają” pyskowiczan swą aktywnością i pozytywnym myśleniem, wciąż wymyślają nowe akcje i przedsięwzięcia służące lokalnej społeczności.