Rozbudowa budynku Zespołu Szkół im. I. J. Paderewskiego w Knurowie

Inwestycja realizowana w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych

Okres realizacji inwestycji: 15.06.2022 – 30.09.2024 r.

Rzeczowa realizacja inwestycji: 15.03.2023 r. - 15.09.2024 r.

Wartość inwestycji: 12 000 000,00 zł (w tym wartość dofinansowania z RFPŁ: 10 200 000,00 zł)

Realizatorzy inwestycji: Starostwo Powiatowe w Gliwicach na rzecz Zespołu Szkół im. I. J. Paderewskiego w Knurowie.

W ramach realizacji inwestycji nastąpi rozbudowa ZS im. I. J. Paderewskiego poprzez utworzenie nowego układu funkcjonalno-przestrzennego tj. dobudowę nowego skrzydła, dwukondygnacyjnego, niepodpiwniczonego, o zakładanej powierzchni użytkowej ok. 860 m2, połączonego z częścią istniejącą szkoły przy ul. 1 Maja 21 w Knurowie. Nowy budynek będzie zlokalizowany na działce Nr 676 w części południowo-wschodniej.

W budynku przewiduje się utworzenie kilku sal dydaktycznych wraz z zapewnieniem podstawowego wyposażenia (krzesła, stoliki, biurka itp.), pomieszczeń sanitarnych na obu kondygnacjach (w tym łazienki dla osób ze szczególnymi potrzebami), serwerowni oraz windy wewnętrznej, która umożliwi dostęp do wszystkich pomieszczeń na wyższej kondygnacji budynku.

Dodatkowo przewiduje się nowe zagospodarowanie terenu (w tym zieleni), modernizację istniejących oraz budowę nowych ciągów pieszych wokół istniejącego budynku szkoły oraz nowego skrzydła (w tym utworzenie nowych miejsc parkingowych) i infrastruktury podziemnej w zakresie sieci zewnętrznych i przyłączy takich jak: instalacja c.o., elektryczna, wod.-kan., sieci strukturalnych itp.

Planuje się także montaż instalacji fotowoltaicznej dla nowo budowanego skrzydła z lokalizacją paneli na jego dachu. W zakresie prac związanych z istniejącym budynkiem szkoły przewidziano odświeżenie i naprawę elewacji zewnętrznej, wymianę rur spustowych i rynien dachowych, remont pokrycia dachowego oraz dobudowę windy zewnętrznej celem dostosowania budynku dla osób ze szczególnymi potrzebami i umożliwienia dostępu do wszystkich jego kondygnacji.