Przywrócenie funkcji społecznej i edukacyjnej zabytkowej przestrzeni przy Zespole Szkół im. M. Konopnickiej w Pyskowicach - część południowa

Inwestycja realizowana w ramach Rządowego Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych

Okres realizacji inwestycji: 21.09.2023 – 31.03.2025 r.

Wartość inwestycji: 2 040 816,33 zł (w tym wartość dofinansowania z RFPŁ: 2 000 000,00 zł)

Realizatorzy inwestycji: Starostwo Powiatowe w Gliwicach na rzecz Zespołu Szkół im. M. Konopnickiej w Pyskowicach

Planowana inwestycja obejmuje teren reprezentacyjny od frontu budynku. W zakresie remontu zabytkowego mostu przewiduje się wykonanie płyty głównej, drenaż, rozbiórkę i przemurowanie istniejących balustrad, wykonanie nawierzchni i odwodnienia, natomiast na pozostałym terenie - roboty instalacyjne (kanalizacja deszczowa, oświetlenie), drenaż przy budynku, izolacja przeciwwilgociowa ścian fundamentowych i docelowe utwardzenie nawierzchni ścieżek. Dzięki realizacji zadania zwiększy się atrakcyjność tego zabytkowego terenu.