Termomodernizacja budynku użyteczności publicznej zlokalizowanego w Pyskowicach przy ul. Wojska Polskiego 10

Inwestycja realizowana w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych

Okres realizacji inwestycji: 03.08.2022 – 13.10.2023 r.

Rzeczowa realizacja inwestycji: 14.04.2023 r. - 13.10.2023 r.

Wartość inwestycji: 2 449 996,63 zł (w tym wartość dofinansowania z RFPŁ: 1 960 000,00 zł)

Realizator inwestycji: Starostwo Powiatowe w Gliwicach.

W ramach realizacji inwestycji wykonano prace termomodernizacyjne budynku przy ul. Wojska Polskiego 10 w Pyskowicach w zakresie docieplenia połaci dachowej, wymiany instalacji odgromowej, docieplenia elewacji zewnętrznej budynku wraz z częściową wymianą stolarki okiennej, docieplenia części cokołowej budynku oraz stropów pod łącznikami w rejonie atrium, jak również wykonania tynku mineralnego na słupach stanowiących elementy podparcia łącznika. Zadanie wpłynęło na poprawę sprawności technicznej budynku, połączonej z jednoczesną poprawą efektywności cieplnej i ograniczeniem kosztów związanych z opłatami za ogrzewanie. Dzięki realizacji inwestycji budynek będzie mógł być wykorzystany do świadczenia różnego typu usług publicznych dla mieszkańców Pyskowic i okolicznych popegeerowskich miejscowości.