23.08.2023

LIPA SOBIESKIEGO została uroczyście posadzona w Starostwie Powiatowym w Gliwicach 22 sierpnia 2023 r.

Drzewko upamiętniające 340. rocznicę pobytu króla Jana III Sobieskiego w Gliwicach posadzili:

Piotr Caban - uczeń ZSP nr 4 w Gliwicach,

Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Rudziniec Pan Janusz Foltys, Członek Zarządu Powiatu Gliwickiego Pan Józef Kruczek, Kasztelan Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej Pan Karol Bury, historyk i nauczyciel historii Grzegorz Kamiński.

Podczas uroczystości przez Rotmistrza Macieja Burego została odegrana na dudach BOGURODZICA.

ROTA została odegrana przez Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Nadleśnictwa Rudziniec. Wartę honorową podczas uroczystości pełniła Husaria z Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej.

Organizatorem uroczystości byli: Starostwo Powiatowe w Gliwicach i Grzegorz Kamiński.