4.12.2023

4 grudnia br. w Zespole Szkół Specjalnych w Knurowie odebrano prace związane z realizacją zadania pn. Utworzenie ogrodu sensorycznego na terenie Zespołu Szkół Specjalnych w Knurowie, współfinansowanego ze środków Fundacji JSW. W ramach realizacji zadania wykonano dojścia i przejścia przez ogród o nawierzchni utwardzonej wraz z montażem gabloty informacyjnej zewnętrznej, ścieżkę sensoryczną oraz zakupiono wyposażenie ogródka, na które składa się:

• altana wraz z zestawem mebli ogrodowych (ławki, stoły), która umożliwia realizację większej liczby zajęć na świeżym powietrzu dla grupy do 12 osób;

• 3 skrzynie/donice, które umożliwiają realizację zadań/ćwiczeń w ogrodzie osobom z niepełnosprawnościami ruchowymi i poruszającymi się na wózkach;

• tablica edukacyjna zewnętrzna składająca się z 3 ścianek funkcyjnych, która wzbogaca możliwości prowadzenia zajęć, umożliwia ćwiczenie zdolności manualnych oraz naukę przez zabawę, pobudza zmysły wzroku i dotyku;

• siatka cieniująca na istniejące ogrodzenie, która osłania częściowo teren przed promieniami słonecznymi w upalne dni;

• kosz na śmieci, który umożliwia zachowanie czystości w ogrodzie.

Utworzony w ramach realizacji zadania ogród sensoryczny spełnia funkcje: edukacyjną, terapeutyczną oraz relaksacyjną.

Wartość zadania wynosi 70 000 zł, w tym darowizna JSW - 45 000 zł, zaś 25 000 zł to środki Powiatu Gliwickiego.

Nadzór nad zadaniem sprawował Wydział Inwestycji, Funduszy i Zamówień Publicznych Starostwa Powiatowego w Gliwicach.