22.06.2023

Wraz z zakończeniem roku szkolnego, na terenie województwa śląskiego rozpoczynają się działania w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2023", które potrwają do 4 września 2023 r.

Celem akcji „Bezpieczne wakacje” jest stworzenie bezpiecznych warunków wypoczynku dzieci i młodzieży na terenie województwa śląskiego a także osobom przebywającym i przemieszczającym się przez teren naszego województwa, poprzez prowadzenie działalności informacyjno-edukacyjnej, zwłaszcza w zakresie bezpiecznych zachowań zdrowotnych, a także ograniczenie występowania zagrożeń dla bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w trakcie trwania wypoczynku.

Służby i inspekcje działające na obszarze województwa śląskiego monitorować będą formy wypoczynku zorganizowanego w miejscowościach wypoczynkowych oraz miejscach stałego zamieszkania dzieci i młodzieży.

Na potrzeby akcji Wojewoda Śląski uruchomił całodobową interwencyjną linię telefoniczną o numerze: 32 20 77 077

Na infolinię można zgłaszać wszelkie informacje dotyczące zagrożeń
i nieprawidłowości w organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży w czasie letnich wakacji.

Zdarzenia wymagające potrzeby podjęcia interwencji przez wyspecjalizowane służby i inspekcje proszę przekazywać do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego pod nr tel.: 510 138 137, 32 332 66 39 lub email: pczk@starostwo.gliwice.pl

Na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, pod adresem http://www.katowice.uw.gov.pl można znaleźć informacje dotyczące koordynatorów akcji oraz informacji dotyczące trybu zgłaszania do kontroli autokarów przewożących dzieci na wypoczynek.

Poradnik_bezpiecznego_wypoczynku_(1).pdf

Ulotka-Patent-na-bezpieczne-wakacje.pdf