15.05.2024

Drugoligowi siatkarze z Rudzińca w powiecie gliwickim zapewnili sobie awans do TAURON 1. Ligi Mężczyzn w siatkówce.

Finałowy turniej II ligi siatkarzy, który odbył się w miniony weekend w Toruniu rozstrzygnął o losach ulubionej drużyny powiatu gliwickiego. Mimo tego, że CM SOLEUS Klub Sportowy Rudziniec przegrał niedzielny mecz z CUK Anioły Toruń to i tak obydwa zespoły zapewniły sobie awans na zaplecze PlusLigi.

"Ciężko coś powiedzieć, to nieopisane emocje i radość. Ciężka praca, wzloty i upadki przynoszą owoce i utalentowani, wspaniali ludzie zdobywają kolejny szczyt, który w pełni im się należy!" - tak na swoim profilu w portalu społecznościowym napisał Łukasz Pierończyk, wójt Gminy Rudziniec, od lat związany z zespołem napisał. I dodał, że "Chcieć to móc, pierwsza wiejska gmina w historii, w rozgrywkach na szczeblu 1 ligi".

zdjęcia: archiwum CM SOLEUS Klub Sportowy Rudziniec