Talent i praca – znajdź je razem z PUP Gliwice!

Kolejna edycja Dni Otwartych Poradnictwa Zawodowego w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 2023 już niebawem w PUP Gliwice!

Powiatowy Urząd Pracy w Gliwicach wzorem ubiegłych lat organizować będzie już jedenastą edycję Dni Otwartych Poradnictwa Zawodowego w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 2023.

Tegoroczne hasło wydarzenia to „Talent i praca – to się opłaca!”. Promocja talentów i rozwoju osobistego na rynku pracy będzie naszym tematem przewodnim w dniach 16 – 22.10.2023 r. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Gliwic i powiatu gliwickiego do kontaktu z naszymi doradcami zawodowymi i śledzenia kanałów w mediach społecznościowych w celu poszukiwania inspiracji do własnego rozwoju.

Ogólnopolski Tydzień Kariery (OTK) to coroczne działania mające na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego w Polsce – wspierania sektora edukacji, zawodu, pracy i kariery. Ogólnopolski Tydzień Kariery zorganizowany został po raz pierwszy w Polsce jesienią 2009 roku. Organizatorem tegorocznej XV edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery jest niezmiennie Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych RP.

Adresatami i odbiorcami Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery (OTK) są wszyscy potrzebujący profesjonalnego wsparcia w planowaniu dalszej edukacji, zawodu, pracy, kariery. Inicjatywa ta skierowana jest zarówno do zainteresowanych uczniów (dzieci i młodzieży), studentów, jak i osób dorosłych. Spełnia tym samym założenia całożyciowego poradnictwa zawodowego.

Powiatowy Urząd Pracy brał udział w dziesięciu edycjach OTK na przestrzeni ostatnich lat. Podjęte przez nas działania mające na celu szerzenie idei wydarzenia i rozwoju poradnictwa zawodowego w Polsce zostały dostrzeżone przez Zarząd Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych RP. Nasz zespół doradców zawodowych został kilkukrotnie wyróżniony i nagrodzony za całokształt działań i wzorcowy wkład w organizację i rozwój poradnictwa zawodowego w Polsce.

Ogólnopolski Tydzień Kariery 2023 objęty jest ogólnopolskim patronatem Ministerstwa Nauki i Edukacji.

XI Dni Otwarte Poradnictwa Zawodowego objęte zostały Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Gliwice Pana Adama Neumanna oraz Patronatem Honorowym Starosty Powiatu Gliwickiego Pana Włodzimierza Gwiżdż. Honorowy Patronat Medialnym nad wydarzeniem PUP Gliwice przyjęło Radio CCM oraz Nowiny Gliwickie.

Tegoroczna XI edycja Dni Otwartych Poradnictwa Zawodowego skupia w sobie m.in.: indywidualne spotkania doradców zawodowych z każdą osobą zainteresowaną „Twój talent + nasze wsparcie = Twoja wymarzona praca” z możliwością badania ich preferencji i predyspozycji zawodowych „Rozwiń razem z nami swój zawodowy talent!”. Zapraszamy również do udziału w warsztatach grupowych o tematyce rozwoju własnych kompetencji „Mam moc! – bilans kompetencji zawodowych” (obowiązują zapisy). PUP Gliwice będzie również partnerem Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Gliwicach podczas wydarzenia dla lokalnej młodzieży „Dni Otwarte – Miasteczko Rzemiosł!”, gdzie oprócz swojej wiedzy będziemy zachęcali młodzież do rozwoju własnych talentów i przedstawimy ciekawe pomysły na pracę podczas seansów filmowych „Kino zawodowych różności”.

Na Facebook’u Powiatowego Urzędu Pracy odnaleźć będzie można szereg cennych informacji dotyczących planowania własnego rozwoju zawodowego, między innymi codzienną motywację „Motywacyjny poranek!” oraz e-book „Rozwiń swój TALENT i bądź THE BEST!”.

Z tego miejsca zachęcamy do śledzenia naszego kanału na Facebook’u w celu poszukiwania informacji o konkursie talentów „Talenciaki Debeściaki!”, skierowanym do mieszkańców Gliwic i powiatu gliwickiego.

Szczegółowe informacje nt. wydarzenia udzielane będą bezpośrednio w siedzibie PUP (stanowisko doradcy zawodowego) lub telefonicznie i mailowo:

doradca@pup.gliwice.pl,

32 444 23 99, 32 444 23 70, 519 130 779.