25.02.2022

W związku z pojawiającymi się pytaniami ze strony kierowców w sprawie przejazdu Autostradą A4 na odcinku Gliwice Sośnica – Kleszczów, Starostwo Powiatowe  w Gliwicach postanowiło wyjaśnić tą kwestię.

W tym celu skontaktowaliśmy się z Departamentem Poboru Opłat Drogowych Ministerstwa Finansów, w którym otrzymaliśmy zapewnienie, iż kierowcy pojazdów lekkich (których waga nie przekracza 3,5 tony) korzystający tylko z odcinka A4 Kleszczów – Gliwice Sośnica (tzw. autostradowa obwodnica Gliwic) nie mają obowiązku zakupu e-biletu autostradowego lub korzystania z aplikacji e-TOLL. Przejazd jest bezpłatny.  W przypadku przejazdu tym odcinkiem autostrady z uruchomioną aplikacją e-TOLL, nie zostanie pobrana opłata za przejazd.

Informacje w tej sprawie znajdują się również pod adresem: https://etoll.gov.pl/lekkie/organizacja-ruchu-na-a2-i-a4-od-1122021/schemat-organizacji-ruchu-na-a2-i-a4/