14.03.2023

Nasz partnerski (od 2009 roku) niemiecki Powiat Calw świętuje właśnie jubileusz 50-lecia. Naszym przyjaciołom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego rozwoju, wszelkiej pomyślności, zdrowia i dobrostanu dla władz oraz całej społeczności pięknego, szwarcwaldzkiego Powiatu Calw.

Z tej okazji do Bad Liebenzell w Powiecie Calw na jubileuszową konferencję pojechali przedstawiciele Samorządu Powiatu Gliwickiego: Adam Wojtowicz, wicestarosta gliwicki, Małgorzata Szymańska i Mirosław Marcol, radni Rady Powiatu Gliwickiego oraz Agnieszka Jary, skarbnik Powiatu Gliwickiego. Zaproszeni zostali także byli starostowie gliwiccy - Michał Nieszporek i Waldemar Dombek. W obchodach uczestniczą również przedstawiciele naszych partnerskich Powiatów Mittelsachen oraz Puckiego.

Adam Wojtowicz, wicestarosta gliwicki wręczył naszym niemieckim jubilatom, na ręce Helmuta Rieggera, starosty Powiatu Calw, pamiątkową statuetkę, jaką wykonali uczniowie Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie oraz obraz - collage najpiękniejszych miejsc powiatu Calw, autorstwa Sylwii Malcharek-Kisiel (malarki pracującej w naszym Starostwie Powiatowym w Gliwicach). Prezenty ogromnie się podobały!