9.02.2023

W czwartek, 9 lutego 2023 r. radni obradowali podczas czterdziestej ósmej sesji Rady Powiatu Gliwickiego w Starostwie Powiatowym w Gliwicach.

Rada przyjęła protokół z sesji z dnia 26 stycznia 2023 roku oraz wysłuchała informacji starosty gliwickiego dotyczącej pracy Zarządu Powiatu Gliwickiego pomiędzy sesjami. Starosta Gliwicki sporo uwagi poświęcił działalności i sytuacji obu powiatowych szpitali w Knurowie i w Pyskowicach. Sprawozdania ze swojej działalności w 2022 roku zdali przewodniczący wszystkich Komisji Rady Powiatu Gliwickiego. Sprawozdania są dostępne na portalu esesja.

Radni podjęli uchwały w następujących sprawach: zajęcia stanowiska dotyczącego naruszenia przez radnego Rady Powiatu Gliwickiego art. 25b ust.1 ustawy o samorządzie powiatowym, określenia zakresu pomocy udzielanej obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa, przyjęcia Apelu do Rządu Rzeczypospolitej Polskiej w przedmiocie uchwalenia ustawy regulującej i stwarzającej możliwość obrony cywilnej w kraju, w sprawie zmian w Statucie Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Knurowie, w sprawie ustalenia wysokości opłat za usunięcie i przechowywanie statków lub innych obiektów pływających na obszarze powiatu gliwickiego w 2023 roku, zmian w wieloletniej prognozie finansowej Powiatu Gliwickiego na lata 2023-2028 oraz zmian w uchwale budżetowej Powiatu Gliwickiego na 2023 rok.

Sesję zakończyły sprawy różne i wolne wnioski.

Następna sesja planowana jest na koniec marca 2023 roku.

Materiały z sesji Rady Powiatu Gliwickiego dostępne są na stronie: http://powiatgliwicki.esesja.pl