24.01.2023

Dziś rano (24 stycznia 2023 r.) uszkodzeniu uległa sygnalizacja świetlna zabudowana na skrzyżowaniu drogi powiatowej nr 2905 S ul. Gliwicka z ul. Wyzwolenia z drogą gminną ul. Wyszyńskiego w Pyskowicach. W wyniku przewrócenia się drzewa z terenu pobliskiego Zespołu Szkół im. Marii Konopnickiej zniszczona została skrzynka sterownika sygnalizacji oraz jeden z sygnalizatorów. Zakres uszkodzeń jest na tyle duży, że konieczne było wyłączenie napięcia w rejonie. Zniszczone urządzenia zostały oddane do naprawy. Praca sygnalizacji zostanie przywrócona możliwie jak najszybciej, jednak jak wynika ze wstępnych ustaleń naprawa może potrwać nawet do kilku dni. Zarząd Dróg zwraca się do użytkowników skrzyżowania o zachowanie szczególnej ostrożności.