23.02.2023

Dziś w obecności wielu znamienitych gości uroczyście otwarto nowo wyremontowaną Izbę Przyjęć w knurowskim szpitalu. Kolorowe i przyjazne wnętrza, gabinety, a przede wszystkim profesjonalny podjazd dla karetek znacząco poprawią standard przyjmowania i badania pacjentów, którzy właśnie w zmodernizowanej Izbie Przyjęć rozpoczynają swój szpitalny pobyt i dalsze leczenie w placówce.

Wartość robót budowalnych wyniosła 4 733 599,86 zł, z czego 1 010 049,00 zł pochodzi z dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, w ramach którego rządowe środki za pośrednictwem wojewody śląskiego trafiły do Samorządu Powiatu Gliwickiego. Wsparcie jest bezzwrotne i pochodzi z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Oprócz przedstawicieli Samorządu Powiatu Gliwickiego: Włodzimierza Gwiżdża, starosty gliwickiego, Adama Wojtowicza, wicestarosty gliwickiego, Józefa Kruczka, członka Zarządu Powiatu Gliwickiego, Andrzeja Kurka, przewodniczącego Rady Powiatu Gliwickiego i licznie przybyłych radnych Rady Powiatu Gliwickiego na uroczystości obecni byli m.in. posłowie na Sejm RP, Barbara Dziuk i Jarosław Gonciarz, Jarosław Wieczorek, wojewoda śląski, Adam Ostalecki, dyrektor generalny Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, Łukasz Pach, dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach, Jarosław Twardokęs, dyrektor KWK „Knurów-Szczygłowice”, Adam Rams, prezydent Knurowa, Maciej Gogulla, wójt gminy Pilchowice, Leszek Żogała, wójt gminy Gierałtowice oraz Wiesław Janiszewski, burmistrz Czerwionki-Leszczyn. Izbę poświęcił ks. Mirosław Pelc, proboszcz parafii p.w. św. Cyryla i Metodego. Honory gospodarza pełnił dr Michał Ekkert, prezes Zarządu Szpitala w Knurowie Sp. z o.o.