30.10.2023

Podjęta przez Radnych Powiatu Gliwickiego uchwała o połączeniu spółek medycznych otwiera drogę do wyczekiwanych zmian w nowoczesnych szpitalach powiatowych w Knurowie i Pyskowicach. Ale wśród niedowiarków rodzą się pytania:

1. Dlaczego łączymy dwie spółki w jedną? Dlatego, aby zarządzała dwoma szpitalami powiatowymi: w Knurowie i w Pyskowicach.

2. Co nam to da? Połączenie spółek ograniczy koszty funkcjonowania szpitali przynosząc wymierne oszczędności.

3. Na jakich zasadach będą funkcjonować oba szpitale? Na takich samych zasadach jak do tej pory, bez likwidacji oddziałów.

4. Co gwarantuje takie połączenie spółek? Bezpieczną ciągłość leczenia dla pacjentów szpitali, a dla personelu niezmienne warunki zatrudnienia w obecnych miejscach pracy.