15.06.2023

Wczorajszego popołudnia w Knurowie odbyła się narada podsumowująca działania Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu miasta Gliwice oraz powiatu gliwickiego pod honorowym patronatem Wojewody Śląskiego. W spotkaniu uczestniczył członek Zarządu Powiatu Gliwickiego, Józef Kruczek dziękując strażakom OSP z powiatu Gliwickiego za ciężką pracę na rzecz lokalnej społeczności. Józef Kruczek wręczył w imieniu Zarządu Powiatu Gliwickiego każdej z jednostek pamiątkowy list gratulacyjny wraz z drobnym upominkiem w postaci zestawu spinek strażackich do mankietów i krawatu, składając serdecznie podziękowania wszystkim Druhom za niesłabnące zaangażowanie, pomoc i wsparcie, poświęcenie i chęć niesienia pomocy w każdych okolicznościach. Listy gratulacyjne otrzymały Ochotnicze Straże Pożarne w Chudowie, Gierałtowicach, Paniówkach, Przyszowicach, Knurowie, Knurowie-Szczygłowicach, Leboszowicach, Pilchowicach, Stanicy, Wilczy, Żernicy Bojszowie, Bycinie, Chechle, Łanach, Łączy, Niewieszy, Pławniowicach, Rudzińcu, Słupsko, Widowie, Bargłówce, Kozłowie, Rachowicach, Sierakowicach, Smolnicy, Sośnicowicach, Trachach, Tworogu Małym, Ciochowicach, Kotulinie, Pniowie, Toszku, Wilkowiczkach, Dąbrówce, Radoni, Wielowsi, Świbiu. Członek Zarządu Powiatu Gliwickiego wręczył także przedstawicielom Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej zestaw słodyczy, zaś Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej- st. bryg. Rafał Świerczek otrzymał drobny upominek w postaci zestawu spinek strażackich do mankietów i krawatu.

Zdjęcia autorstwa Agnieszki Łyko, dziękujemy!