24.06.2024
Pan Paweł Bryła - Wicestarosta Gliwicki odwiedził w ostatnim czasie Dom Pomocy Społecznej "Zameczek" w Kuźni NieborowskiejDom Pomocy Społecznej Ostoja w Sośnicowicach. Wczoraj natomiast gościł w miejscowości Bojszów w gminie Rudziniec, gdzie Powiat Gliwicki stworzył mieszkanie treningowe (dawniej chronione) przeznaczone dla usamodzielniających się wychowanków pieczy zastępczej. Każdy pokój - a jest ich 5 - wyposażony jest w łazienkę, a w części wspólnej znajduje się salon z częścią kuchenną. Do dyspozycji jest także taras i teren zielony otaczający budynek. Pobyt w mieszkaniu jest tą formą wsparcia usamodzielnianych wychowanków, dzięki której mogą oni podejmować aktywność zawodową oraz kontynuować kształcenie, oczekując na własne mieszkanie i ustabilizowanie sytuacji osobistej.

W wizycie oprócz Pana Wicestarosty udział wzięła Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie - Edyta Więcek oraz Naczelnik Wydziału Inwestycji, Funduszy i Zamówień Publicznych Starostwa Powiatowego w Gliwicach - Joanna Piktas.

Chętnych wychowanków pieczy zastępczej zainteresowanych czasowym pobytem w mieszkaniu zapraszamy do kontaktu osobistego w siedzibie Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gliwicach przy ul. Zygmunta Starego 17 lub telefonicznego pod nr tel. 32 3326617, 32 3326618 oraz mailowego pod adresem: pcpr_gliwice@powiatgliwicki.pl