18.05.2023

W ramach Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Gminy Sośnicowice dziś, 18 maja 2023 roku w Hotelu Sylwia w Sośnicowicach odbyła się II Sośnicowicka Konferencja Profilaktyczna „Powiedz NIE uzależnieniom i przemocy” Czterej prelegenci w osobach: Artura Lipińskiego, Adama Nyka, Aleksandry Piotrowskiej oraz Grzegorza Wrony pochylili się nad tematami przestępczości nieletnich w Polsce, cyberprzemocy w ustawie o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, problematyki zażywania narkotyków wśród dzieci i młodzieży oraz fonoholizmu i cyberprzemocy.

Poruszono także ważne kwestie dotyczące tego, jak uchronić młodych ludzi przed wszelkimi problemami związanymi z uzależnieniami rożnego typu.

Podczas sośnicowickiej konferencji można było podziwiać najciekawsze prace plastyczne dotyczące przeciwdziałania uzależnieniom i przemocy, które wzięły udział w konkursie „NIE dla przemocy i uzależnień”.

W spotkaniu Powiat Gliwicki reprezentował Józef Kruczek, członek Zarządu Powiatu Gliwickiego wraz z Radnymi - Teresą Szymońską oraz Małgorzatą Szymańską, zaś wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele samorządów, policji, PCPR-u, ośrodków pomocy społecznej, poradni psychologiczno-pedagogicznych, szkół, radni Rady Miejskiej w Sośnicowicach, a także księża i osoby zawodowo związane z przeciwdziałaniem nałogom.