14.06.2023

30 maja br. obchodziliśmy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Z tej okazji pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie rozpoczęli cykl wydarzeń związanych z promocją rodzicielstwa zastępczego. Zakończy je, jak co roku, wspaniały jesienny festyn dla rodzin zastępczych.

– Jednym z naszych działań promujących rodzicielstwo zastępcze w tym roku jest konkurs plastyczny pod pięknym tytułem „Rodzina zastępcza – dom, który uskrzydla”, jaki zorganizowaliśmy dla uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu gliwickiego. Wpłynęło 25 bardzo różnorodnych prac. Dzieci i młodzież zaskoczyły nas ciekawym podejściem do tematu rodzicielstwa zastępczego. Prace były rozmaite, wykonane w kilku technikach plastycznych i przede wszystkim bardzo ładne – mówi Anna Pawlak-Kiewro, główny specjalista w Zespole ds. Pieczy Zastępczej w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gliwicach.

Jury w składzie: Adam Wojtowicz, wicestarosta gliwicki, Edyta Więcek, dyrektor PCPR w Gliwicach, Olga Bociańska, wicedyrektor PCPR w Gliwicach oraz Joanna Roesner, starszy pracownik socjalny PCPR w Gliwicach miało bardzo trudne zadanie. Przy ocenie prac brano pod uwagę m.in. zgodność pracy z tematem, pomysłowość, kreatywność, staranność wykonania, kolorystykę i dbałość o szczegóły, ale przede wszystkim promocje rodzicielstwa zastępczego.

Zwycięzcy konkursu odbiorą swoje nagrody (dyplomy i vouchery) w czwartek, 22 czerwca o godz. 16.00 w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gliwicach.

Cieszymy się ogromnie, że młodzi ludzie tak dobrze rozumieją potrzebę tworzenia kolejnych, nowych rodzin zastępczych w powiecie gliwickim. To piękna idea, którą trzeba promować! Również w tak oryginalny, plastyczny sposób.