22.10.2024

W pierwszym kwartale 2025 roku rozpoczną się prace budowlane na skrzyżowaniu ulic 1 Maja i Wilsona w Knurowie w związku z realizacją zadania pn.  „Rozbudowa skrzyżowania drogi powiatowej Nr 2981 S ul. 1 Maja z drogą powiatową Nr 2982S ul. Wilsona w Knurowie” dofinansowanego z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. W ramach zadania powstanie na ul. 1 Maja dodatkowy pas dla relacji skrętnych w lewo (w ul. Wilsona ), który powinien znacząco poprawić płynność ruchu i przejezdność na skrzyżowaniu. Ponadto wykonane zostaną doświetlenia występujących w rejonie skrzyżowania przejść dla pieszych oraz nastąpi przebudowa istniejącej drogi dla pieszych i rowerów. Na całym odcinku objętym pracami o długości ok 280 mb pojawi się nowa nawierzchnia.

Celem inwestycji realizowanej przez Zarząd Dróg Powiatowych w Gliwicach jest podniesienie komfortu i bezpieczeństwa poruszania się pojazdów oraz niezmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego.

10 października br. w Miejskiej Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi 2 w Knurowie zlokalizowanej niedaleko skrzyżowania objętego przebudową odbyło się spotkanie informacyjne zorganizowane przez zarządcę drogi we współpracy z Komendą Miejską w Gliwicach oraz Urzędem Miejskim w Knurowie na temat planowanej inwestycji na którym przedstawiono zaplanowane działania oraz przypomniano o zasadach bezpiecznego poruszania się niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Zadanie kosztować będzie 2 587 000,00 zł z czego 90 tysięcy złotych to dofinansowanie
z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wkład własny Powiatu Gliwickiego to kwota 1 248 500 zł.  Zadania współfinansuje również Gmina Knurów w wysokości 1 248 500,00 zł .

Spotkanie informacyjne zorganizowane przez zarządcę drogi we współpracy z Komendą Miejską w Gliwicach oraz Urzędem Miejskim w Knurowie