26.01.2023

Czterdziesta siódma sesja Rady Powiatu Gliwickiego już za nami. Radni, którzy obradowali dziś w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Gliwicach, przyjęli protokół z sesji z dnia 29 grudnia 2022 roku oraz zaakceptowali sprawozdanie z działalności Wspólnej dla Miasta Gliwice i Powiatu Gliwickiego Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego w 2022 roku. Wysłuchali także informacji starosty gliwickiego dotyczącej pracy Zarządu Powiatu Gliwickiego między sesjami. Włodzimierz Gwiżdż, starosta gliwicki sporo uwagi poświęcił m.in. sytuacji obu powiatowych Szpitali Sp. z o.o. w Knurowie i w Pyskowicach. Przekazał informację o planach naprawczych i restrukturyzacji w obu placówkach.

Rada Powiatu Gliwickiego przyjęła uchwały w następujących sprawach: zlecenia Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Gliwickiego kontroli nieprzewidzianej w planie kontroli na 2023 rok, określenia trybu zgłaszania przez Młodzieżową Radę Powiatu Gliwickiego wniosku o podjęcie inicjatywy uchwałodawczej, złożenia wniosków do Ministra Obrony Narodowej o wydanie zezwolenia na utworzenie oddziałów przygotowania wojskowego w Technikum w Pyskowicach w Zespole Szkół im. Marii Konopnickiej w Pyskowicach oraz w II Liceum Ogólnokształcącym w Knurowie w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie, zwiększenia wysokości środków finansowych na utrzymanie dziecka w placówkach opiekuńczo-wychowawczych typu rodzinnego na terenie powiatu gliwickiego, zmian w wieloletniej prognozie finansowej Powiatu Gliwickiego na lata 2023-2028, zmian w uchwale budżetowej Powiatu Gliwickiego na 2023 rok, wyrażenia zgody na wniesienie wkładu pieniężnego do spółki Szpital w Pyskowicach Sp. z o.o. na podwyższenie kapitału zakładowego oraz objęcia przez Powiat Gliwicki wszystkich nowo utworzonych udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym tej spółki. Obrady sesji zakończyły sprawy różne i wolne wnioski.

Następna sesja planowana jest na czwartek, 9 lutego 2023 roku.

Materiały z sesji Rady Powiatu Gliwickiego dostępne są na stronie: http://powiatgliwicki.esesja.pl