• Klawisze dostępności
  Przejdź do treści:
  Alt
  1
  Mapa witryny:
  Alt
  2
  Wersja tekstowa:
  Alt
  3
  Wersja kontrastowa:
  Alt
  4
  Wyszukiwarka:
  Alt
  5
  * Na Macu zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)
 • Mapa witryny
 • Migowy
 • Migowy
 • Klawisze dostępności
  Przejdź do treści:
  Alt
  1
  Mapa witryny:
  Alt
  2
  Wersja tekstowa:
  Alt
  3
  Wersja kontrastowa:
  Alt
  4
  Wyszukiwarka:
  Alt
  5
  * Na Macu zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)
 • Mapa witryny
ul. Zygmunta Starego 17, Gliwice ,
menu

Aktualności

Aktualności
10.01.2024

Teatr cieni w Zespole Szkół Specjalnych w Pyskowicach

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Pyskowicach zajęli pierwsze miejsce w XXIII Międzyszkolnym Przeglądzie Inscenizacji Bożonarodzeniowych zorganizowanych przez Górnośląskie Centrum Edukacji w Gliwicach

Po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Pyskowicach zajęli pierwsze miejsce w XXIII Międzyszkolnym Przeglądzie Inscenizacji Bożonarodzeniowych zorganizowanych przez Górnośląskie Centrum Edukacji w Gliwicach pod patronatem Biskupa Gliwickiego Sławomira Odera, Prezydenta Gliwic Adama Neumana.

Tegoroczna inscenizacja miała formę teatru cieni i składała się z 12 scen. Początkowe sceny nawiązywały do istoty świąt – cudu Bożego Narodzenia i stopniowo przechodziły do współczesności. Ostatnia scena była zaproszeniem do przeżycia świąt zgodnie z tradycją i skłaniała odbiorców do refleksji nad ponadczasowymi wartościami jakimi są miłość, przebaczenie i szacunek niezależnie od wyznania, różnicy wieku, czy światopoglądu. Jury oceniało wydobycie treści religijnych, oryginalność ujęcia tematu, dobór tekstów, walory sceniczne, atrakcyjność muzyczną. Nauczyciele przygotowując dzieci do sztuki, w istotny sposób zwracali uwagę na wypracowanie każdego ruchu tak, by przedstawiał on nie tylko scenę, ale przede wszystkim poruszył serca. Trzeba dać odbiorcom możliwość własnego przeżycia tej inscenizacji.

Słowa zawsze narzucają widzom tor odebrania przedstawionej sztuki, a nam zależało, by każdy odebrał to wedle własnych potrzeb i sumienia – skomentował organizator przedstawienia - mgr Grzegorz Gruszka. Zwieńczeniem tego sukcesu będzie występ na uroczystej gali w Gliwicach, który odbędzie się 12 stycznia 2024 r. Natomiast 22 grudnia młodzi aktorzy zaprezentowali swoje talenty podczas szkolnych Jasełek w obecności naszego wyjątkowego gościa – Prezesa Zarządu P.A. Nova S.A. – Pana Tomasza Janika, który obdarował wszystkich uczniów świątecznymi upominkami. Święta to szczególny czas i życzę wam, żebyście je spędzili w najlepszy sposób, jaki sobie wymarzyliście.

W imieniu naszych uczniów bardzo dziękujemy Panu Tomaszowi Janikowi oraz Pani Ewie Bobkowskiej za świąteczne prezenty, które wywołały radość i szczęście na twarzach naszych uczniów oraz życzymy zdrowia i pomyślności w nadchodzącym roku. Wszyscy bardzo się cieszymy z kolejnego sukcesu, jaki odnieśli uczniowie i opiekunowie Zespołu Szkół Specjalnych w Pyskowicach i życzymy im kolejnych występów na podium – podsumował mgr inż. Bogusław Hadzik – Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Pyskowicach.

Katarzyna Paciepnik
nauczyciel ZSSp