30.01.2023

Radosny czas ferii dobiegł już niestety końca, zostawiając po sobie mnóstwo cudownych wspomnień. Z pewnością wiele z nich będą miały dzieci, które brały udział w wycieczkach organizowanych przez Miejskie Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Knurowie. W każdy poniedziałek oraz środę, młodzi knurowianie mieli okazję odwiedzić całą masę interesujących miejsc, z których poprzez zabawę mogli wynieść wiele wartościowych lekcji.

16 stycznia uczestnicy wycieczki podziwiali barwne instalacje artystyczno-edukacyjne w gliwickim Muzeum Światła i Koloru „Funzeum”, by następnie wyruszyć na zwiedzanie architektonicznej perły naszego powiatu: Pałacu w Pławniowicach. Środa – 18 stycznia – rozpoczęła się seansem filmowym animacji „Kot w Butach – ostatnie życzenie”. Po filmie, wycieczkowicze mogli na moment wyszaleć się w bawialni, by później wybrać się na wystawę przepięknych makiet i miniatur do „Kolejkowa”.

W trzeci dzień wycieczek (23 stycznia), dzieci udały się do Muzeum Górnośląskiego Parku Etnograficznego w Chorzowie, gdzie m.in. odbyły lekcję w zabytkowej szkole, doświadczając na własne oczy, jak wyglądała nauka wieki temu. Po podróży do przeszłości, nadszedł czas na spojrzenie w gwiazdy i odkrycie fascynujących tajemnic wszechświata w chorzowskim planetarium. Ostatnią wycieczką związaną z akcją: "Ferie Zimowe z MOPP 2023" była podróż do najprawdziwszej Akademii Pana Kleksa w Katowicach! Z pomocą przewodniczki milusińscy zwiedzili m.in. podwodny świat królowej ABY. W drodze powrotnej uczestnicy wyjazdu wstąpili do Palmiarni w Gliwicach, gdzie mogli pozachwycać się fascynującymi okazami fauny i flory.

Bez wątpienia był to wspaniały czas, który zagwarantował dzieciom wyśmienitą zabawę! Gratulujemy Miejskiemu Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Knurowie udanej inicjatywy!

– Bardzo dziękuję nauczycielom, którzy w czasie swojego urlopu w ramach wolontariatu, pod moim kierownictwem opiekowali się dziećmi i młodzieżą podczas naszych wyjazdów – mówi Jolanta Leśniowska, dyrektor Miejskiego Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Knurowie.

Organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału w wycieczkach, które planowane są w wakacje oraz w sobotnich wycieczkach krajoznawczo-turystycznych w Beskidy dla uczniów szkół od klasy trzeciej wzwyż.