21.02.2023

Współpraca między jednostkami samorządu terytorialnego i organizacjami pozarządowymi, a w szczególności organizacjami pożytku publicznego (OPP) jest podstawą dobrego funkcjonowania lokalnej społeczności. Projekt „Wspieraj lokalnie” łączy kampanię przekazania 1,5% dla lokalnych organizacji z kampanią rozliczenia PIT na terenie zamieszkiwanej przez podatnika jednostki samorządowej. W projekcie jednostki samorządowe otrzymają możliwość efektywnej realizacji obowiązku wspierania organizacji pozarządowych, jednocześnie zapewniając sobie wzrost przychodów podatkowych.
W ramach projektu, Instytut Wspierania Organizacji Pozarządowych przygotował darmową aplikację dostępną pod adresem http://www.pitax.pl/roz.../staraostwo-powiatowe-w-gliwicach/ do rozliczania podatku dochodowego – PIT dla organizacji pozarządowych oraz mieszkańców powiatu gliwickiego.
Aplikacja zachęca także podatnika do przekazania 1,5% na rzecz lokalnych OPP. Pełne informacje na temat wsparcia dla organizacji pozarządowych znajdują się na stronie internetowej www.iwop.pl/wspierajlokalnie”.