24.03.2023

W Galerii PodCień w ratuszu w Pyskowicach dziś, 24 marca 2023 r., odbył się uroczysty wernisaż prac nagrodzonych w II Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „DOM” w ramach cyklu spotkań Nieprzetartego Szlaku.

W konkursie wzięło udział ponad 250 prac nadesłanych przez młodych artystów z całej Polski. Głównym organizatorem wydarzenia był Zespół Szkół Specjalnych w Pyskowicach oraz Międzynarodowy Nieprzetarty Szlak. Wśród licznie przybyłych zaproszonych gości, nie zabrakło laureatów konkursu z odległych miast Polski takich jak Tarnów czy Lublin, co sprawiło ogromną radość organizatorom. Impreza została objęta honorowym patronatem starosty gliwickiego oraz burmistrza Pyskowic.

– Nasza sala gimnastyczna szybko stała się wielką galerią sztuki, w której zaczęło powoli brakować miejsca. To niesamowite, jak młodzi ludzie wyobrażają sobie dom. W ich oczach dom nie jest tylko murem bez wyrazu. Poprzez prace wyrazili nie tylko swoje talenty, kreatywność, ale przede wszystkim wrażliwość . Pragniemy podziękować wszystkim twórcom pięknych prac plastycznych i pogratulować laureatom. Dziękujemy także sponsorom, którzy wsparli nasze przedsięwzięcie: Radzie Rodziców przy Zespole Szkół Specjalnych w Pyskowicach, Profil, KOMLOGO, Księgarni Tuliszków, DRESSLER, Story House Egmont, VIVA TRANS, Księgarni DRAMA – mówił Bogusław Hadzik, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Pyskowicach.

8 marca odbyły się burzliwe obrady członków jury konkursu, którzy w składzie: Bogusław Hadzik, Ewa Hajduk, Wojciech Kotylak oraz Karina Sznura wybrali 20 wyróżnionych prac, w tym 10 wyróżnień specjalnych. Lista laureatów wraz ich pracami została umieszczona na Facebooku Zespołu Szkół Specjalnych w Pyskowicach.

Wystawę w pyskowickim ratuszu można oglądać do 4 kwietnia br. Następnie ekspozycja pojedzie do Lublina, aby w dniach od 15 do 18 czerwca 2023 roku towarzyszyć Spotkaniom Teatralnym, czyli najważniejszej kilkudniowej imprezie Nieprzetartego Szlaku w Polsce. W tych dniach prace będzie można podziwiać w Teatrze Muzycznym w Lublinie.