9.03.2023

Dziś w "Benedyktynce" w Bibliotece Śląskiej odbyło się spotkanie organizacyjne tegorocznego, 16. już Metropolitalnego Święta Rodziny, które zaplanowane jest w naszym województwie w dniach od 21 maja do 4 czerwca br. Tegorocznemu świętowaniu przyświeca motto "Rodzina - forum dialogu".

- Zapraszamy do współpracy i zgłaszania imprez oraz do udziału w nich władze samorządowe śląskich miast i powiatów, parafie, stowarzyszenia, organizacje społeczne, osoby prywatne i całe rodziny. Rodzina jest naszym fundamentem, to w niej czujemy się bezpieczni - mówili organizatorzy abp Wiktor Skworc, Metropolita Katowicki oraz dr Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Miasta Zabrze.

Przypomnijmy, że idea MŚR zrodziła się podczas pielgrzymki samorządowców i parlamentarzystów do Rzymu w 2007 roku przy grobie św. Jana Pawła II, papieża Polaka.

Zachęcamy do udziału w imprezach i uroczystościach tegorocznego MŚR. Powiat Gliwicki zgłosił dwie imprezy - tegoroczny Bieg im. ks. Konstantego Damrota w Pilchowicach oraz Miting Lekkoatletyczny im. Emila Kiszki w Knurowie. Szczegóły niebawem!