14.03.2023

Tenisiści stołowi z powiatu gliwickiego! Serdecznie zachęcamy Was do wzięcia udziału w XXI Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu Gliwickiego w Tenisie Stołowym 2023, które odbędą się 18 marca 2023 roku (sobota) w Szkole Podstawowej w Kleszczowie (gm. Rudziniec) przy ul. Szkolnej 23, w godzinach od 10:00 do 17:00.

W tegorocznej – reaktywowanej po pandemicznej przerwie – edycji zawodów udział wziąć może każdy mieszkaniec powiatu gliwickiego, niezależnie od wieku, płci czy doświadczenia! Mistrzostwa rozegrane zostaną w sześciu kategoriach wiekowych : żaków/żaczek (ur. 2012 r. i młodsi), młodzików/młodziczek (ur. 2010-2011 r.), kadetów/kadetek (ur. 2008-2009 r.), juniorów/juniorek (ur. 2004-2007 r.), młodzieżowców/młodzieżówek (ur. 2001-2003 r.) oraz seniorów/seniorek (ur. 2000 r. i starsi). Zgłoszenia przyjmowane będą w dniu zawodów, do 30 minut przed rozpoczęciem rozgrywek w danej kategorii wiekowej.

Organizatorami „XXI Indywidualnych Mistrzostw Powiatu Gliwickiego w Tenisie Stołowym 2023” są Powiat Gliwicki, Gmina Rudziniec oraz Szkoła Podstawowa w Kleszczowie.

REGULAMIN XXI INDYWIDUALNYCH MISTRZOSTW POWIATU GLIWICKIEGO W TENISIE STOŁOWYM 2023

1. Cel Mistrzostw:
  • kontynuowanie bogatych tradycji tej dyscypliny sportu w powiecie gliwickim,
  • popularyzacja tenisa stołowego,
  • wyłonienie mistrzów i wicemistrzów Powiatu Gliwickiego w tenisie stołowym.

1. Organizator: Powiat Gliwicki

Współorganizatorzy: Gmina Rudziniec, Szkoła Podstawowa w Kleszczowie

1. Termin i miejsce:

Mistrzostwa odbędą się w sobotę, 18 marca 2023 r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej
w Kleszczowie przy ul. Szkolnej 23. Początek o godz. 10.00.

Program rozgrywek:

• w kategorii żaków/żaczek (ur. 2012 r. i młodsi) – od godziny 10.00
  • w kategorii młodzików/młodziczek (ur. 2010 – 2011 r.) –  od godziny 11.00
  • w kategorii kadetów/kadetek (ur. 2008 – 2009 r.) – od godziny 12.00
  • w kategorii juniorów/juniorek (ur. 2004, 2005 , 2006 i 2007 r.) – od godziny 13.00
  • w kategorii młodzieżowców/młodzieżówek (ur. 2001, 2002 i 2003 r.) – od godz. 13.00
  • w kategorii seniorów/seniorek (ur. 2000 r. i starsi) – od godziny 14.00

Losowanie odbędzie się 30 minut przed rozpoczęciem rozgrywek w danej kategorii.

1. Uczestnictwo:

Mistrzostwa skierowane są do członków Klubów Sportowych z terenu powiatu gliwickiego oraz do mieszkańców powiatu gliwickiego.

Warunkiem uczestnictwa jest:

• posiadanie ważnego badania lekarskiego lub oświadczenia o braku przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w zawodach będącego załącznikiem do niniejszego regulaminu (w przypadku osób poniżej 18-tego roku życia podpisanego przez rodziców lub prawnych opiekunów) – należy złożyć w dniu zawodów wraz z klauzulą RODO,
  • posiadanie przepisowego sprzętu i stroju sportowego.

1. Zgłoszenie:
    W dniu zawodów – do 30 minut przed rozpoczęciem danej kategorii wiekowej.

1. System rozgrywek:

Pucharowy do dwóch przegranych.

1. Nagrody i sprawy finansowe:
  • mistrzowie w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymują puchary, dyplomy
    i medale
  • zdobywcy czołowych (trzech pierwszych w danej kategorii) miejsc otrzymują dyplomy
    i medale,
  • opłaty startowej nie pobiera się.

1. Uwagi końcowe:
  1. Mistrzostwa przeprowadzone zostaną na 12 stołach. Rozstawienie zawodników wg wyników
    z poprzedniego turnieju oraz listy Śląskiego Związku Tenisa Stołowego.
  2. Mistrzostwa przeprowadzone zostaną zgodnie z przepisami PZTS oraz niniejszym regulaminem.
  3. Sędziego głównego wyznacza organizator.
  4. Przy stołach sędziują uczestnicy.
  5. Uczestnicy, trenerzy i działacze proszeni są o posiadanie obuwia zmiennego.
  6. Uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie.

Dokumenty do pobrania:

Zgoda na udział dziecka w turnieju tenisa stołowego

Oświadczenie dla uczestników dorosłych na udział w turnieju tenisa stołowego

Klauzula RODO

Regulamin XXI Indywidualnych Mistrzostw Powiatu Gliwickiego w Tenisie Stołowym 2023