Budowa boiska wielofunkcyjnego wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji przy Zespole Szkół im. M. Konopnickiej w Pyskowicach

Zadanie realizowane w ramach Programu Olimpia - Program budowy przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich

Dofinansowano ze środków budżetu państwa, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki

Beneficjent: Powiat Gliwicki
Okres realizacji zadania:
01.01 – 31.12.2024 r.
Kwota przyznanego dofinansowania: 2 420 000,00 zł
Całkowita wartość zadania: 4 332 675,00 zł

Zakres zadania: Realizacja zadania zakłada budowę przyszkolnej hali sportowej w miejscu obecnego boiska zewnętrznego o nawierzchni bezpiecznej. W tworzonym budynku zostanie również wykonane zaplecze sanitarno-szatniowe. Planowana wielkość pola gry boiska w nowej hali wynosi ok. 800 m2. Roboty budowlane w ramach realizacji niniejszego zadania będą obejmowały prace rozbiórkowe, roboty ziemne, izolacje przeciwwilgociowe, wykonanie nawierzchni boiska oraz zadaszenia, wykonanie zaplecza sanitarno-szatniowego, prace instalacyjne z uwzględnieniem możliwości zastosowania źródeł energii wykorzystujących energię odnawialną. Na finalnym etapie prac hala zostanie uzupełniona o wyposażenie sportowe. Wszelkie wydatki związane z realizacją zadania planuje się ponieść w 2024 roku.