15.03.2023

To wielka chwila w naszym powiecie! W środę, 15 marca 2023 roku, w siedzibie Starostwa Powiatowego w Gliwicach Włodzimierz Gwiżdż, starosta gliwicki oraz Adam Wojtowicz, wicestarosta gliwicki podpisali umowę na realizację zadania inwestycyjnego pn. Rozbudowa naszego powiatowego budynku Zespołu Szkół im. I. J. Paderewskiego w Knurowie w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Wykonawcą inwestycji jest firma Wodpol Sp. z o. o. z siedzibą w Żywcu. Całkowita wartość podpisanej umowy wynosi 12 mln złotych, z czego 85% będą stanowiły środki uzyskane przez Powiat Gliwicki w ramach drugiego naboru wniosków w Rządowym Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. 1,8 mln zł stanowią środki własne Powiatu Gliwickiego.

Celem inwestycji jest polepszenie komfortu użytkowania obiektu, zwiększenie jego powierzchni użytkowej, jak i ostatecznie przeniesienie aktualnie odrębnie działającego skrzydła (oddalonego o ok. 1,5 km Technikum wchodzącego w skład Zespołu Szkół im. I. J. Paderewskiego w Knurowie) do wspólnego budynku.

W zakres zaplanowanych do realizacji prac wchodzi m. in.:

• budowa nowego skrzydła i łącznika, przyległego do istniejącego budynku

wraz z wykonaniem niezbędnych instalacji;

• wykonanie prac przygotowawczych w istniejącym budynku, celem skomunikowania budynków;

• montaż dwóch dźwigów osobowych/platform dźwigowych: zewnętrznego

i wewnętrznego, zapewniających komunikację obiektu dla osób z niepełnosprawnościami;

• wykonanie nowego zagospodarowania działki (np. nowe ciągi komunikacyjne, piesze

i pieszo-jezdne, wyznaczenie dojazdów pożarowych, montaż małej architektury);

• rozbudowa parkingu pracowniczego – do ok. 40 miejsc postojowych, zawierających minimum 2 miejsca przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami.

Zakończenie robót wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie zostało przewidziane na wrzesień 2024 r.