Generacja V4 – Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie

Projekt realizowany w ramach programu "Generacja V4" - mikrogranty na międzynarodowe projekty wymiany młodzieży w wieku 14-30 lat - finansowanego ze środków Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego.

Okres realizacji projektu: 30.01.2023 r. - 09.06.2023 r.

Wartość projektu i dofinansowania: 10 000 EUR

Realizator projektu:
Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie

W projekcie wezmą udział uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie oraz Śmichowskiej Średniej Szkoły Przemysłowej i Gimnazjum (Smíchovská střední průmyslová škola a gymnázium) z Pragi, którzy poznają wspólną historię Polski i Czech podczas wizyt w miejscach związanych ze świętym Wojciechem i dynastią Piastów.

Uczestnicy projektu odwiedzą Pragę, Libice - miejsce narodzin świętego Wojciecha, Biskupin, Gniezno i Poznań. Zdobytą wiedzę uczniowie wykorzystają tworząc - na zakończenie projektu - plakaty komiksowe ilustrujące życie świętego Wojciecha i epizody z czasów panowania Piastów. Przewidziano również wzajemne wizyty uczestników projektu w obydwu szkołach.