Mobilność zagraniczna na dobry start w przyszłość

„Mobilność zagraniczna na dobry start w przyszłość” jest projektem realizowanym w ramach Programu ERASMUS+ Akcja 1 Typ: Krótkoterminowa mobilność edukacyjna osób uczących się w ramach kształcenia i szkolenia zawodowego.

Okres realizacji projektu: 05.11.2023 r. -  04.11.2024 r.

Wartość projektu: 87 868 euro (100% dofinansowania)

W ramach projektu 30 uczniów Technikum nr 1 w Zespole Szkół im. I.J. Paderewskiego w Knurowie pod opieką nauczycieli weźmie udział w praktykach zawodowych w Portugalii (Setubal). Praktyki pierwszej grupy uczniów zaplanowano na czerwiec i lipiec, a drugiej - na lipiec i sierpień 2024 r. Dzięki zaplanowanej w projekcie współpracy z portugalskimi firmami swoje umiejętności będą mogli podnosić uczniowie kształcący się w zawodach technik informatyk, technik organizacji turystyki, technik logistyk i technik ekonomista/technik rachunkowości. Uczniowie zwiększą swoją mobilność zawodową i nabędą praktyczne doświadczenie w dziedzinach, w których pracodawcy wspólnego, europejskiego rynku poszukują pracowników, w tym - rozwiną umiejętność posługiwania się angielską terminologią branżową przy realizacji zadań zawodowych i w trakcie współpracy w zespole.