EKO – Wiadomości Powiatu Gliwickiego

9.09.2021

Od 18 sierpnia w budynku Urzędu Miasta Knurów przy ul. dr. Floriana Ogana 5 (pokój 07, niski parter) działa punkt konsultacyjno-informacyjny programu Czyste Powietrze.

Jest to jeden z prawie dwóch tysięcy takich punktów uruchomionych w kraju przez gminy, które przystąpiły do programu „Czyste Powietrze”. W naszym powiecie działa ich kilka. Pozostałym jednostkom samorządu terytorialnego Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej po raz ostatni umożliwia takie rozwiązanie. Termin zadeklarowania się o przystąpieniu do programu mija 15 września 2021 r., a możliwości skorzystania z finansowych zachęt, czyli zawarcia porozumienia lub aneksu do porozumienia w tym celu, upływa 30 września 2021 r.

Uruchomienie punktu w Knurowie to ułatwienie dla mieszkańców. Mogą oni w nim m.in. uzyskać informacje o programie „Czyste Powietrze”, otrzymać wsparcie w zakresie przygotowania wniosków o dofinansowanie, a także pomoc w rozliczeniu przyznanego dofinansowania, w tym przy poprawnym wypełnianiu wniosku o płatność oraz kompletowaniu wymaganych dokumentów. Punkt służy także pełną informacją o poziomach dofinansowania.

W celu usprawnienia funkcjonowania punktu, spotkania z zainteresowanymi są umawiane telefonicznie pod numerem telefonu 32 339 22 80. Mieszkańcy są umawiani na konkretny termin w godzinach otwarcia punktu: w środy w godzinach od 12.30 do 17.30 i w piątki w godzinach od 11.00 do 16.00 (wtedy też czynny jest telefon).

Przypominamy, że o pomoc mogą ubiegać się osoby fizyczne będące właścicielem lub współwłaścicielem jednorodzinnego budynku mieszkalnego lub wydzielonego w budynku jednorodzinnym lokalu mieszkalnego o dochodzie rocznym nieprzekraczającym 100 tys. zł.

Bliższe informacje o programie na stronie: czystepowietrze.gov.pl
(RG)