EKO – Wiadomości Powiatu Gliwickiego

21.04.2021

Ochotnicze Straże Pożarne z terenu woj. śląskiego mogą ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację remiz strażackich.

Konkurs dla OSP ogłosił WFOŚiGW w Katowicach. Przebiega on w trzech rundach, z których ostatnia potrwa do końca czerwca lub do wyczerpania środków. Łączna pula dofinansowania przeznaczonego na ten cel wynosi 3 mln zł. O środki mogą ubiegać się jednostki samorządu terytorialnego szczebla gminnego lub ochotnicze straże pożarne. Dofinansowanie przyznawane jest na termomodernizację budynków, w tym również zastosowanie OZE.

WFOŚiGW w Katowicach przeprowadza taki konkurs po raz drugi. Ubiegłoroczny cieszył się dużym powodzeniem – wpłynęło nań w sumie 16 wniosków, z których 10 przeszło pozytywną weryfikację, otrzymując ponad 425 tys. zł. Już wcześniej jednak Fundusz wspierał termomodernizację remiz strażackich. Przykładem jest budynek OSP w Sierakowicach (gm. Sośnicowice), gdzie takie prace o wartości ponad 507 tys. zł przeprowadzono w latach 2014-2017 przy wsparciu finansowym WFOŚiGW w Katowicach.

Szczegóły konkursu znajdują się na stronie: https://bit.ly/3bLi2Cj

(RG)