EKO – Wiadomości Powiatu Gliwickiego

16.11.2021

Z inicjatywy gliwickiej firmy KIRCHHOFF Polska Sp. z o.o. we współpracy z Nadleśnictwem Rudziniec, posadzono dziś, 6.11.2021 r., 172 drzewa w parku dendrologicznym za budynkiem nadleśnictwa w Rudzińcu. Sadzonki rozmaitych drzew sadzili pospołu m.in.: pracownicy KIRCHHOFF Polska Sp. z o.o., strażacy-ochotnicy z OSP Brzezinka pod przewodnictwem Anny Łoś, młodzi członkowie klubu sportowego z Brzezinki wraz z rodzicami, pracownicy Nadleśnictwa Rudziniec wraz z nadleśniczym, Wiesławem Kucharskim oraz starosta gliwicki, Waldemar Dombek reprezentujący samorząd oraz inni goście. - Nasza firma, choć specjalizuje się w branży motoryzacyjnej, bo produkujemy nadwozia, zderzaki i części karoserii, bierze czynny udział w akcjach ekologicznych i bardzo dba o środowisko naturalne. Inicjatywa wysadzenia 1785 drzew, bo tyle udało nam się ich posadzić w okolicznych lasach, to wielka korzyść dla przyszłych pokoleń gminy Rudziniec i powiatu gliwickiego – podkreślał Rafał Lechowski, wiceprezes KIRCHHOFF Polska Sp. z o.o. Odsłonięto także pamiątkową tablicę, na której znalazła się liczba posadzonych drzew - 1785, różnych gatunków, jak m.in. sosna, dąb, buk, dereń, czy jarzębina itd. Po ciężkiej pracy na zebranych czekał poczęstunek, w tym wspaniały tort, który wyglądał jak prawdziwy las i lasem wybornie smakował… (MFR)