EKO – Wiadomości Powiatu Gliwickiego

26.01.2021

Pod koniec minionego roku do laureatów konkursu „Powiat Przyjazny Środowisku” trafiły statuetki i dyplomy, a także symboliczne prezenty – sekatory pomocne przy pracach ogrodniczych.

W ten sposób zamknięto ubiegłoroczną edycję tego konkursu, organizowanego przez Powiat Gliwicki dla swych gmin. Zazwyczaj jego podsumowaniem było uroczyste spotkanie, odbywające się w grudniu w Starostwie Powiatowym w Gliwicach, jednak w tym roku – ze względu na reżim sanitarny związany z pandemią – nie można go było zorganizować.

Przypomnijmy, że do konkursu zgłoszonych zostało 21 wniosków z gmin Rudziniec, Toszek, Wielowieś, Pilchowice, Sośnicowice, Pyskowice i Gierałtowice. Wszystkie już wcześniej otrzymały nagrody pieniężne.
Statuetki, dyplomy i sekatory dostali teraz zdobywcy I, II i III miejsca. Jak już wcześniej informowaliśmy, I miejsce i dotację w wysokości 2 750 zł zdobyły Pyskowice na projekt „Sadzimy drzewa, oszczędzamy wodę bo kochamy przyrodę”. II miejsce i dofinansowanie w wysokości 2 500 zł przyznano Sośnicowicom na realizację projektu „Kontynuacja rewitalizacji okolicy źródła wody (studni) zlokalizowanej przy ul. Powstańców w Sośnicowicach”. III miejsce i wsparcie finansowe w kwocie 2 250 przyznano Kuźni Nieborowskiej w gm. Pilchowice na realizację projektu „Chronimy kasztanowce w Kuźni Nieborowskiej”.

Nagrody o takiej samej wartości – po 1 220 zł – otrzymały pozostałe sołectwa, które wzięły udział w konkursie: Gierałtowice, Stanica i Żernica (gm. Pilchowice), Pyskowice („Aleja życia”), w gminie Rudziniec: Bycina, Kleszczów, Niekarmia, Poniszowice i Rudziniec, Smolnica w gm. Sośnicowice, w gminie Toszek: Kotliszowice, Kotulin, Sarnów, Toszek – Osiedle Oracze oraz w gminie Wielowieś: Radonia, Raduń-Borowiany, Sieroty i Wielowieś.
(RG)