EKO – Wiadomości Powiatu Gliwickiego

8.02.2023

13 grudnia 2022 roku w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Gliwicach odbyło się spotkanie, podczas którego Mariusz Dyka, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa podsumował konkurs plastyczny „Sprzątamy powiat gliwicki”. Konkurs na pracę plastyczną skierowany był do uczniów szkół specjalnych oraz mieszkańców domów pomocy społecznej. Do konkursu zgłosiły się: Zespół Szkół Specjalnych w Knurowie, Zespół Szkół Specjalnych w Pyskowicach, Dom Pomocy Społecznej „Ostoja” w Sośnicowicach, Dom Pomocy Społecznej „Zameczek” w Kuźni Nieborowskiej i Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Pilchowicach. Wszyscy nagrodzeni licznie do nas przybyli.

Komisja konkursowa w konkursie plastycznym zarekomendowała Zarządowi Powiatu Gliwickiego jako najlepszą pracę wykonaną przez Józefa Kocura oraz Patryka Przegendzę mieszkańców Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Pilchowicach. Oni to zdobyli pierwszą nagrodę. Ponadto wyróżniono: Paulinę Rekus, Dorotę Bemś, Aleksandrę Jaworską - uczennice Zespołu Szkół Specjalnych w Pyskowicach, Grzegorza Warwasa, Joannę Sekułę, Jakuba Pasko oraz Szymona Piętę - uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Knurowie, Klaudię Rahl oraz Dorotę Dąbrowską - mieszkanki Domu Pomocy Społecznej „Ostoja” w Sośnicowicach i Sebastiana Folwacznego mieszkańca Domu Pomocy Społecznej „Zameczek” w Kuźni Nieborowskiej.

Natomiast drugi konkurs na projekt ulotki w ramach akcji „Sprzątamy Powiat Gliwicki 2022” skierowany był do uczniów Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Knurowie, Zespołu Szkół im. I. J. Paderewskiego w Knurowie oraz Zespołu Szkół im. Marii Konopnickiej w Pyskowicach. Wszystkie trzy jednostki przesłały prace wykonane przez swoich uczniów. Za najlepszą uznano pracę (projekt ulotki) wykonaną przez Ksenię Ihnatenko, uczennicę Zespołu Szkół im. M. Konopnickiej w Pyskowicach. Nagrodą dodatkową dla Kseni był druk ulotki i jej kolportaż razem z Wiadomościami Powiatu Gliwickiego w poprzednim numerze 183. Gratulujemy! Ponadto wyróżniono dwie prace wykonane przez: Szymona Kramka, ucznia Zespołu Szkół im. I. J. Paderewskiego w Knurowie i Patrycję Duszę, uczennicę Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Knurowie.

Nagrody konkursowe wręczyli Józef Kruczek, członek Zarządu Powiatu Gliwickiego oraz Mirosław Marcol, przewodniczący Komisji Gospodarki i Środowiska Rady Powiatu Gliwickiego.